Online výuka,  Učitelé informují

On-line výuka 2020/2021

Vážení rodiče, milé studentky, milí studenti,

připravili jsme pro vás v letošním roce několik změn v on-line výuce oproti loňskému školnímu roku. Nevíme jak dlouho v tomto stavu opět budeme, a proto je kromě výchov v on-line vyučování kompletní časová dotace hodin jednotlivých předmětů. Výtvarná výchova a hudební výchova bude probíhat především asynchronně. Vyučování dále probíhá přes ZOOM a Google Classroom.

Vyučující mají možnost vám zadávat úkoly taktéž asynchronně, což znamená v off-line podobě. Zadají vám úkol do Google Classroom. Prosíme, pokuste se dodržovat termíny odevzdání dílčích úkolů. Komunikujte se svými vyučujícími a nebojte se ozvat svým učitelům v případě jakýchkoli problémů, které budete řešit.

Výuka na nižším gymnáziu je rozdělena na LICHÝ a SUDÝ týden. V lichém týdnu probíhá výuka dle rozvrhu, přiloženého pod tímto textem. V sudém týdnu je rozvrh zkrácen a je využíván pro hlavní předměty (ČJ, M, cizí jazyky) a blokové vyučování (science, human studies) a je rovněž níže ke stažení. Tento týden od zítřka začínáme týdnem sudým, abychom se sjednotili s kalendářem.

Výuka na vyšším gymnáziu je od tohoto týdne doplněna o semináře a další hodiny, které chyběly ve zkrácené verzi prvního týdne. Vyučující se mohou rozhodnout též pro některé asynchronní hodiny, tedy hodiny, které budou probíhat v off-line prostředí. Rozvrh vyššího gymnázia se víceméně shoduje, dochází pouze k dílčím změnám v dílčích ročnících. Rozvrh je ke stažení výše.

Vyučovací hodiny jsou zkráceny opět na 40 minut, jsou přidány delší přestávky mezi některými hodinami a zanesli jsme hodinovou pauzu na oběd a celkové odreagování.

Vyučovací hodinaČasové rozpětí
1.8:20 – 9:00
2.9:10 – 9:50
3.10:10 – 10:50
4.11:00 – 11:40
5.12:45 – 13:25
6.13:35 – 14:15
7.14:35 – 15:15
8.15:25 – 16:05
9.16:15 – 16:55
Harmonogram vyučovacích hodin

On-line výuka byla uzákoněna Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, a proto bych ráda vyzvala všechny studenty pro plnění své docházky a plnění si svých povinností i v době on-line výuky. Pomožme si navzájem. Vyučujícím velmi ulehčíte práci, pokud se budete přihlašovat tak, abychom vás viděli. Věřte mi, že vyučovat 18 černých obdélníčků není dlouhodobě udržitelné a z hlediska současné ztráty sociálních kontaktů bych vás všechny ráda požádala o součinnost a zapínání si kamery při výuce. Zapnuté kamery nám mohou pomoci rozklíčovat z vašich výrazů, že si nevíte rady, a tak rychleji zareagovat a nenechat vás tápat.

Pevně věřím, že tuto zvláštní dobu všichni zdárně zvládneme.

Pedagogové jsou připraveni všem studentům podat pomocnou ruku.

Přeji vám všem především pevné zdraví a hodně sil do dalších dnů. Pamatujme, že na to nejsme sami, a proto si myslím, že vše skvěle zvládneme.

Za pedagogický tým PHG

Tereza Bočanová

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *