Studenti informují

Roční pobyt nadějného hokejisty Šimona Rulce v Kanadě

Roční studium v Kanadě na Bishop’s College School  je pro mě velký zážitek a obrovská zkušenost ze strany vzdělání, hokeje a poznávání nových lidí různých národností. Ze začátku roku to pro mne bylo chvílemi těžké, ale zhruba po měsíci jsem si zvykl na jazyk a bylo to vše jednodušší a začal jsem si to užívat.

sdr

Bydlím zde na koleji s kanadským spolubydlícím, který je zároveň i mým spoluhráčem. Ve škole i na koleji máme striktní pravidla a musíme je pečlivě dodržovat, protože máme velké tresty. Vzdělání a přístup učitelů mi tady vyhovuje a někteří učitelé mi dodali větší motivaci do výuky. Každý den máme 5 vyučovacích hodin po 60 minutách s jednou velkou přestávkou na oběd, která má padesát minut. Celkově mám 8 předmětů (english, ethics, french as a foreign language, science and technology, history and citizenship education, mathematics, PE and visual arts). Učitelé nám velmi dobře a srozumitelně vysvětlují danou látku, na druhé straně když učivo nechápu, nebo zameškám, nikdy není problém zajít za učitelem osobně, či požádat o pomoc v enrichment building. 

Každý den po páté vyučovací hodině mám hodinový trénink na ledě a poté kondiční trénink v posilovně či tělocvičně. Máme zde také kardio room či fyzioterapii, kterou můžeme využívat ve svém volném čase. Po tréninku máme večeři a hodinu a půl poté nám začíná povinná příprava do školy, která má 1h 45min. O víkendech hodně cestujeme na zápasy a turnaje.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *