-
Kdyby město bylo člověk…
Studenti našeho gymnázia dostali v hodině zeměpisu netradiční úkol na zamyšlení. Měli napsat úvahu na téma “Kdyby město bylo člověk…” Úkolem bylo, vybrat si jedno české město, dle libovolného výběru a na základě fyzicko-geografické a případně socio-ekonomické charakteristiky daného města napsat úvahu na již výše zmíněné téma. Studenti se s tímto zdánlivě lehkým úkolem popasovali zcela s noblesou a propojili tak souvislosti i z ostatních vědních oborů. Na základě svolení dvou studentek máme možnost přečíst si jejich zamyšlení nad tím, kdyby město bylo člověkem – jak by asi vypadalo, jak by se chovalo apod. Přejeme příjemné čtení. Karla Hořáková KDYBY BYLA PRAHA ČLOVĚK Já si myslím, že kdyby byla Praha…
-
Roční pobyt nadějného hokejisty Šimona Rulce v Kanadě
Roční studium v Kanadě na Bishop’s College School je pro mě velký zážitek a obrovská zkušenost ze strany vzdělání, hokeje a poznávání nových lidí různých národností. Ze začátku roku to pro mne bylo chvílemi těžké, ale zhruba po měsíci jsem si zvykl na jazyk a bylo to vše jednodušší a začal jsem si to užívat. Bydlím zde na koleji s kanadským spolubydlícím, který je zároveň i mým spoluhráčem. Ve škole i na koleji máme striktní pravidla a musíme je pečlivě dodržovat, protože máme velké tresty. Vzdělání a přístup učitelů mi tady vyhovuje a někteří učitelé mi dodali větší motivaci do výuky. Každý den máme 5 vyučovacích hodin po 60 minutách s jednou velkou přestávkou…
-
Miami 2020
Můj celkový pobyt trval 6 týdnů a školní docházka 5 (jeden týden byl takový relaxační, abychom si zvykli na časový posun 6 hodin). Něco o škole: Tato pobočka školy s názvem Language On se nachází na Miamské části zvané Brickell. Tato čtvrť je spíše “business” čtvrt typická svými mrakodrapy. Má americká škola byla jazykově zaměřená na angličtinu a španělštinu. Lidé jsou tam velice chápaví, milí a ostatním se vším pomohou. Tato škola není pouze pro děti, ale i pro všechny ostatní věkové kategorie. Dny ve škole probíhají velice podobně, jediný rozdíl je na hodinách, protože se každý den učíte něco nového o krajině, fauně a floře, která je skutečně nádherná…
-
Prezentace projektů
🧑🤝🧑 Civilizace – tercie B🌊 Voda – sekunda A🔭 Vesmír – prima A
-
Workshop – ruční výroba japonského papíru
Projektové skupině Civilizace se podařilo zajistit na poslední chvíli workshop na téma ruční výroba japonského papíru, který se bude konat již toto pondělí 10. 2. 2020 v budově školy. Dorazí za námi úžasní majitelé malé firmy, která se věnuje výrobě papíru. Studenti budou mít možnost vyzkoušet si celý proces výroby papíru na vlastní kůži.
-
Dotazník k projektu od našich studentek
Vážení přátelé, oslovily nás naše studentky z projektu Vesmír, které Vás prosí, zda byste byli ochotní vyplnit jim krátký dotazník. Za naše studentky předem děkujeme za Vaši. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdjdNad22q0pN0nBNFV0KTdNL8d-2bcN2DH9PgkgUE0DlRRGg/viewform?vc=0&c=0&w=1&usp=mail_form_link
-
Výlet do vodárny
Dne 5.2.2020 jsme šli do Podolské vodárny. Výstava zachycovala dějiny vodojemů v Praze. V době Karla IV. byly založeny obecné vodojemy přístupné všem. Tyto vodojemy čerpaly vodu z tří hlavních zdrojů: Vltavy, Jizery a Želivky. Nějaké vodojemy jsou používané dodnes s pomocí moderních technologií. Ale nastal problém, lidé začali používat řeky jako odpadkové koše. Odhazovali do řek odpady, staré nářadí i mrtvý dobytek. Lidé potřebovali řešení. V té době netušili, jak filtrovat vodu, tak hledali nový pramen. Pomohl jim německý geolog a z tohoto pramene vedla potrubí do celého města. Teď je čištění vody spíše chemické. Nejdříve je voda odvedena do čističů a je sražena. Potom postupně vyfiltrována a potom…
-
Návštěva Podolské vodárny
Dne 5.2.2020 jsme v rámci projektové výuky navštívili Podolskou vodárnu. Po příchodu jsme si prohlédli obrázky od Josefa Lady, které byly v roce 1937 na zakázku vodárny namalovány. Spatřili jsme mramorové potrubí Krannerovy kamenické dílny z 60. let 19. století, čerpadla a různá čistidla. Naučili jsme se, jak se voda čistí a jak se využívala v minulosti. Také jsme se dozvěděli, že první vodovody v Praze byly od 11. století a že v areálu Pražského hradu jsou studny až z 11. století. Prohlídka se nám všem velice líbila. Napsala: skupinka Kašel – Alex Werner, Lenka Drbohlavová, Anička Tomanová, Františka Kroupová, Lucka Burcalová
-
Naše pomoc má smysl
Naše studentky 4. ročníku dlouhodobě pomáhají dětem z Klokánku v Hostivicích. Článek o jejich úspěšném působení si můžete přečíst níže Článek na hatefree.cz